Šiaulių bankas pristato bekontaktes mokėjimo korteles

2017-04-03

Šiaulių banko klientai nuo šiol galės naudotis bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis, kuriomis atsiskaityti yra paprasčiau ir greičiau. Bekontakte mokėjimo kortele galima susimokėti už prekes ir paslaugas neįvedant PIN kodo, kai atsiskaitymo suma nesiekia 10 eurų.

Naujosios „Mastercard“ bekontaktės mokėjimo kortelės nesiskiria nuo įprastų, tačiau mokėjimas daug paprastesnis ir greitesnis – jei suma neviršija 10 eurų, tereikia pridėti kortelę prie elektroninio kortelių skaitytuvo. Kartais skaitytuvas gali paprašyti įvesti  PIN kodą dėl papildomo asmens tapatybės indentifikavimo.

„Bekontaktė kortelė – paprasta atsiskaitymus palengvinanti naujovė, kuri leidžia taupyti brangų klientų laiką, nes ja naudojantis atsiskaitymas už smulkius pirkinius užtrunka vos kelias sekundes. Tai daug patogesnis mokėjimo būdas, nes nereikia gaišti laiko vedant PIN kodą ar piniginėje ieškant grynųjų pinigų“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Šiaulių bankas pasiūlė keturias „Mastercard“ korteles – po debeto ir kredito kortelę privatiems bei verslo klientams. Šioms kortelėms galioja tokios pat įsigijimo sąlygos kaip ir įprastoms kortelėms.

D.Šorienė pabrėžė, kad bekontakte mokėjimo kortele atsiskaityti saugu. Saugumo sumetimais po vieno ar kelių iš eilės atliktų mokėjimų klientai bus paprašyti įvesti PIN kodą, kad būtų įsitikinta, jog atsiskaitymą atlieka būtent mokėjimo kortelės savininkas. „Bekontaktės mokėjimo kortelės – saugus būdas susimokėti už pirkinius, nes mokėjimo kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą ar paduoti kasininkui, jos duomenų negalima nepastebimai nuskaityti ar nukopijuoti, o prarasta mokėjimo kortelė užblokuojama“,- sako Šiaulių banko atstovė.

Nereikia bijoti, jeigu bekontakte mokėjimo kortele klientas skaitytuvą prilies daugiau nei vieną kartą. Kortelėje yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, kuri užtikrina, kad kortelę pridėjus prie skaitytuvo būtų atlikta tik viena operacija. Net jei kortelė prie skaitytuvo bus pridėta kelis kartus, tos pačios pirkimo operacijos suma bus nuskaityta tik vieną kartą.

„Bekontaktėse mokėjimo kortelėse įdiegtos visos funkcijos, kad klientai būtų apsaugoti nuo galimų nesklandumų. Net ir prilietus kortelę prie skaitytuvo daugiau nei vieną kartą, bus nurašyta suma tik už perkamą prekių skaičių. Be to, bekontaktis mokėjimas atliekamas tik tuomet, kai kortelės nuo skaitytuvo yra ne didesniu nei 1–4 cm atstumu. Kad įvyktų mokėjimo operacija, kortelė turi būti pridėta ir kiek palaikyta prie skaitytuvo“,- sako Šiaulių banko verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Šiaulių bankas siūlo ir papildomą saugumo programą, kurią užsisakius, kortelės turėtojui atlyginami nuostoliai mokėjimo kortelės praradimo ar vagystės, taip pat neteisėto jos panaudojimo atvejais.

Daugiau informacijos apie bekontaktės korteles galite kreiptis telefonu 1813 (skambinant iš užsienio +370 37 301337), internetu – www.sb.lt arba į artimiausia  Šiaulių banko padalinį.