Šiaulių bankas pereina į kitą lygį

2006-11-21

Sparčiai augančio Šiaulių banko akcijomis dar šiais metais gali būti pradėta prekiauti Oficialiajame Vilniaus vertybinių popierių biržos prekybos sąraše – šių metų lapkričio 20 dieną Šiaulių banko valdyba nusprendė pateikti paraišką biržai dėl banko akcijų įtraukimo į šį sąrašą. 

Sėkminga plėtra ir nuolat gerėjantys veiklos rezultatai rodo, kad Šiaulių bankas vis labiau įsitvirtina rinkoje. Pasak vadovų, bankas yra visiškai pasirengęs ir pilnai atitinka griežtesnius vertybinių popierių biržos reikalavimus, taikomus bendrovėms, norinčioms savo vertybinius popierius įtraukti į Oficialųjį prekybos sąrašą. Šiuo metu Šiaulių banko akcijos kotiruojamos Einamajame prekybos sąraše.

 “Oficialusis prekybos sąrašas kelia didesnius reikalavimus, bet tuo pačiu suteikia ir daugiau galimybių, - sako Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus. – Manome, kad dėl pastaraisiais metais nuolat gerėjančių banko veiklos rezultatų, optimalių finansinių rodiklių ir geros reputacijos Šiaulių banko akcijos tampa vis populiaresnės - banko akcininkų skaičius didėja. Pastebima tendencija, kad investavusieji į banko akcijas neskuba jų parduoti, nes strateginė mūsų požiūrio į akcininkus linija „trukdo“ tai padaryti. Jau ketvirti metai iš banko pelno išleidžiamos nemokamų akcijų emisijos, įstatinis kapitalas didinamas papildomais įnašais, išleidžiant naujas akcijas žemesne nei rinkos kaina – visa tai yra paties banko įjungti saugikliai, kurie investuotoją saugo nuo trumpalaikių akcijos kurso svyravimų, tuo pačiu leidžia investuoti į banko akcijas ir ilgesniam laikui.“ 
 
Prekyba Šiaulių banko banko akcijomis biržoje suaktyvėjo 2003 metų vasarą – kai buvo pakeista akcijos nominali vertė ir kai pirmą kartą buvo išleistos akcijos iš banko lėšų. Nuo to laiko stebima tik bendra banko akcijų kurso kilimo tendencija. Šiais metais Šiaulių banko akcijomis taip pat aktyviai prekiaujama biržoje: nuo metų pradžios iš viso perleista apie 12,6 mln. akcijų, bendra sudarytų sandorių suma siekė 41 mln. litų. Pirmadienio prekybos sesijoje banko akcijos paskutinio sandorio kaina buvo 3,22 lito. Šia kaina banko kapitalizacija yra 302,8 mln. litų. Šiaulių bankas ir toliau žada didinti savo patrauklumą investuotojams bei demonstruoti perspektyvius augimo tempus.

Šiaulių bankas per tris šių metų ketvirčius uždirbo 11,623 mln. litų neaudituoto grynojo pelno. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu banko grynasis pelnas padidėjo 65 procentais. Per tą patį laikotarpį banko kreditų grynąja verte portfelis, palyginti su 2005 metų rugsėjo 30-ąja, padidėjo 29 procentais, banko indėlių ir akredityvų - 33 procentais.
Per visus 2006 metus Šiaulių bankas planuoja uždirbti ne mažiau kaip 12 mln. litų grynojo pelno, arba pusantro karto daugiau negu pernai.

Šiaulių banko turtas šiuo metu siekia 1302,9 mln. litų, o įstatinio kapitalo dydis - 94 mln. litų.