Šiaulių bankas pasiruošęs padėti „Snoro“ klientams

2011-11-25

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei Lietuvos investuotojų valdomas Šiaulių bankas apgailestauja dėl banko „Snoras“ klientų patiriamų nepatogumų ir yra pasiruošęs jiems padėti.

Tiek verslo, tiek privatiems klientams, kurių sąskaitos yra įšaldytos banke „Snoras“, bus pagreitintas sąskaitų atidarymas, interneto bankininkystės prieigos suteikimas, mokėjimo kortelių išdavimas. Mažesnėms įmonėms yra siūloma mikrokreditų programa. Prireikus, bus pratęstas filialų darbo laikas. 

„Lietuvos bankininkystė ir jos klientai patyrė didelį sukrėtimą, tačiau taip pat tai yra ir galimybė iš naujo įvertinti situaciją. Savo akcininkų gretose turėdami vieną stipriausių bankų Europoje, turime pakankamai pajėgų ir resursų padėti nukentėjusiems žmonėms bei įmonėms ir aktyviai prisidėti prie Lietuvos bankininkystės stiprinimo“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda. 

Pasitikėjimą Šiaulių banku išreiškė didžiausias banko akcininkas Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, jau šešerius metus atidžiai prižiūrintis banko veiklą. Beje, prieš dvejus metus ERPB padėjo Šiaulių bankui įveikti ekonominę krizę, suteikdamas jam 103,6 mln. litų (30 mln. eurų) vertės konvertuojamą paskolą. 

1992 m. įkurtas Šiaulių bankas yra septintas pagal dydį Lietuvos komercinis bankas. Jo turtas per pirmuosius devynis 2011 metų mėnesius padidėjo 17 proc. ir dabar siekia 2,74 mlrd. litų, įstatinis kapitalas sudaro 234,86 mln. litų. Per 2011 m. tris ketvirčius bankas uždirbo 10,72 mln. litų grynojo pelno. 

Didžiausią Šiaulių banko akcininką Europos rekonstrukcijos ir plėtros banką valdo 61 valstybė, Europos Sąjunga ir Europos investicinis bankas. ERPB kapitalas yra 69 mlrd. litų, o bendra finansuojamų projektų vertė siekia 655 mlrd. litų.