Šiaulių bankas pasirašė antrąją sutartį su Europos investicijų banku (EIB) dėl daugiabučių namų renovacijos finansavimo

2010-11-30

2010 m. lapkričio 29 d., Briuselyje Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė 15 mln. eurų (daugiau kaip 51 mln. litų) sutartį dėl papildomų modernizavimo paskolų, skirtų investicijoms į energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones daugiabučiuose namuose.

Panaudojant JESSICA finansinį instrumentą, šios gautos lėšos bus skiriamos daugiabučių namų renovacijos projektams, vykdomiems pagal anksčiau, t.y. iki 2009 m. rugsėjo 1 d. patvirtintą LR Vyriausybės daugiabučių namų modernizavimo programą.

Daugiabučių namų būstų savininkai lėšas galės naudoti projektams, skatinantiems taupų ir ekonomišką energijos vartojimą. Šia finansine priemone bus galima finansuoti iki 100 tokių projektų, paruoštų ir patvirtintų „Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros“ (BUPA) iki 2009 m. rugsėjo 1 d..

„Naudodamas JESSICA instrumentą, Šiaulių bankas prisidės prie būsto energijos suvartojimo mažinimo Lietuvos daugiabučiuose, racionalaus energijos išteklių naudojimo. Šiai programai skirtos lėšos turėtų gerokai sumažinti sunaudojamos energijos sąnaudas ir išlaidas už šildymą - tai turėtų paskatinti gyventojus pasinaudoti šiais daugiabučių namų renovavimui skirtais kreditais“, - sakė Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas Donatas Savickas.

Šiaulių bankas ir EIB šiais metais gegužės mėnesį pasirašė pirmąją 6 mln. eurų sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos finansavimo pagal JESSICA iniciatyvą. Įgyvendindamas šią priemonę, Šiaulių bankas šiuo metu yra pasirašęs kreditavimo sutartis su viena Panevėžio ir viena Plungės daugiabučių namų bendrija.

Dėl daugiabučių namų modernizavimo projektų finansavimo Lietuvoje JESSICA fondas jau yra pasirašęs tris paskolų teikimo sutartis, iš kurių dvi pasirašytos su Šiaulių banku.