Šiaulių bankas mini Europos pinigų savaitę, vaizdo siužetais skatindamas vaikus diskutuoti banko „Facebook‘o“ paskyroje

2016-03-14

Š. m. kovo 14–18 dienomis, įvairiose šalyse ir Lietuvoje minint Europos pinigų savaitę, skirtą vaikų finansiniam švietimui, Šiaulių bankas kviečia vaikus ir jaunimą banko „Facebook‘o“ paskyroje žiūrėti specialiai sukurtus vaizdo siužetus, taip pat užduoti klausimus banko darbuotojams, diskutuoti.

„Būsimai mūsų vaikų gerovei didelę įtaką turi ne tik tai, kiek jie uždirbs, bet ir tai, kaip jie disponuos turimomis lėšomis, kokius finansinius sprendimus priims, kokiomis priemonėmis naudosis. Kaupti finansines žinias ir įgūdžius vaikai pradeda labai anksti – tiesiog stebėdami, ką kalba ir kaip su pinigais elgiasi jų tėvai bei aplinkiniai žmonės. Taigi  kuo anksčiau šnekėti su vaikais apie pinigus ir suteikti savo atžaloms galimybę gauti kokybiškos informacijos bei išmėginti finansines priemones yra būtina“, – sako Daiva Grikšienė, Šiaulių banko Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorė.

D. Grikšienės žodžiais, vaikai nepaprastai imlūs informacijai ir noriai ją sugeria, tačiau juos sudominti ir prašnekinti finansinėmis temomis veiksmingiausiai galima pateikiant žaismingą informaciją ir tais kanalais, kurie jauniems žmonėms įdomiausi, priimtiniausi ir pasiekiamiausi.

Visą šią Europos pinigų savaitę Šiaulių bankas „Facebook‘o“ paskyroje kiekvieną dieną skelbs po vaizdo siužetą, kuriuose dvi vienuolikametės moksleivės, atvykusios į banką, kalbina bankininkus. Tikimasi, kad smagūs ir kartu linksmi mergaičių klausimai bei bankininkų atsakymai paskatins jaunuosius banko paskyros lankytojus ir jų tėvus aktyviai diskutuoti, dalytis sava finansinės elgsenos patirtimi, užduoti klausimus ir gauti specialistų atsakymus socialiniame tinkle.

Šiaulių bankas kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius kiekvieną šios savaitės dieną lankytis banko paskyroje https://lt-lt.facebook.com/siauliubankas/, žiūrėti vaizdo siužetus ir aktyviai kalbėtis pinigų valdymo bei taupymo klausimais.  

Vaikų finansinio švietimo savaitė šalyje pradėta minėti prieš porą metų, Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos, kuri įkurta 2011 m. Šios organizacijos tikslas – didinti jaunimo finansinį raštingumą, kad jauni žmonės, kai pradės savarankišką gyvenimą, gebėtų tinkamai ir atsakingai tvarkyti savo pinigus. Šiuo metu iniciatyvą palaiko per tūkstantį organizacijų įvairiose šalyse. Šiemet šios pasaulinės pinigų savaitės šūkis: „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“.