Šiaulių bankas, minėdamas veiklos 20-metį, dovanas teiks senelių namams

2012-02-03

2012 m. vasarį Šiaulių bankui sukanka 20 metų. Smulkiojo ir vidutinio verslo partneriu tituluojamo banko veikloje tai ne tik brandi sukaktis, bet ir teigiamų pokyčių bei plėtros metas.

Per pastarąjį dvidešimtmetį Lietuvos ekonomika ir finansų sektorius ne kartą patyrė sukrėtimų, tačiau Šiaulių banką tai ne tik užgrūdino, bet ir davė stimulą keistis, ieškant naujų sprendimų verslo vystymui, įsitvirtinimui rinkoje.

„Mes džiaugiamės, sulaukę gražaus jubiliejaus ir tuo džiaugsmu norime pasidalinti su kiekvienu mūsų klientu be išimties bei su visais Lietuvos žmonėmis. 20 metų drauge su jumis - mums reiškia išskirtinį pripažinimą ir įvertinimą. Dėkojame visiems klientams ir partneriams už glaudų bendradarbiavimą, kuriant tvarų verslą, keičiantis patirtimi ir žiniomis, vystant bendrus projektus. Nuoširdi padėka ir banko darbuotojams - visiems penkiems šimtams, kurių pastangų ir profesionalumo dėka bankas šiandien yra tiek daug pasiekęs“, - sako Algirdas Butkus, Šiaulių banko valdybos pirmininkas. 

Banko vadovo teigimu, neeilinio veiklos jubiliejaus proga Šiaulių bankas savo dėmesį bei pagalbą skiria tiems, kam labiausiai jos reikia. „Dažnai girdime apie gerumo akcijas kūdikių namams, ligoniams, paramą neįgaliesiems, kiek rečiau prisimenami nuoširdaus dėmesio ir artimo šilumos pasiilgę seneliai. Todėl šiemet banko šventei suplanuotas išlaidas nusprendėme skirti būtent šiems garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms senelių globos namuose“, - tvirtina A. Butkus.

Pasak jo, trims dešimtims senelių globos namų, kuriuose gyvena ir daug vienišų, senų bei ligotų žmonių, bus padovanoti nauji modernūs skaitmeniniai televizoriai. Kaip žinia, pagal Europos Sąjungos reikalavimus, 2012 metais analoginę antžeminę televiziją Lietuvoje turi visiškai pakeisti skaitmeninė televizija, todėl Šiaulių bankas nori pasirūpinti, kad senjorų dienos senelių namuose nebūtų nuobodžios ir jas praskaidrinti ryškiomis eterio spalvomis bei maloniu bendravimu prie televizoriaus.

Šiaulių bankas, kurio istorija rašoma jau du dešimtmečius, savo veiklą pradėjo1992 m. vasario 4 d. Tuomet įregistruotas banko įstatinis kapitalas siekė 160 tūkst. litų (16 mln. rublių). Praėjus dviem dešimtmečiams, šiandien Šiaulių bankas yra šeštas pagal dydį bankas Lietuvoje, jo kapitalas siekia 300 mln. litų, o turtas viršija 2,7 mlrd. litų.

Po trijų metų nuo banko veiklos pradžios, buvo atidaryti pirmieji banko skyriai kituose Lietuvos miestuose: Kelmėje, Vilniuje, Kuršėnuose. Šiandien banko padalinių tinklas yra smarkiai išsiplėtęs - jis apima 52 skyrius, veikiančius 31-ame mieste, o banko siūlomos klientams reikalingos paslaugos bei produktai sėkmingai konkuruoja šalies rinkoje.

2005 m. didžiausiu Šiaulių banko akcininku tapo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB),  valdomas 61 valstybės, Europos Sąjungos ir Europos investicinio banko. ERPB 2011 m. lapkritį pranešė, kad ir toliau pagal savo strateginį veiklos planą Lietuvoje ketina tęsti bendradarbiavimą su Šiaulių banku, teikti tęstinę paramą, skolinant verslo sektoriui, ypatingą dėmesį skiriant smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms.

Stipri partnerystė ir bendradarbiavimas 20-ties metų veiklos laikotarpyje Šiaulių banką sieja ir su kitomis tarptautinėmis finansų institucijomis - Europos investicijų banku (EIB), Europos Tarybos vystymo banku (CEB), Šiaurės investicijų banku (NIB), Europos investicijų fondu (EIF), Vokietijos finansų kompanija KfW ir t.t. Bankas aktyviai dalyvauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuojamose verslo skatinimo projektuose, daugiabučių namų atnaujinimo programose, finansuoja savivaldybių projektus.

2007 m. sausio mėnesį Šiaulių bankas pradėjo diegti lustinių bankomatų tinklą ir įrengė pirmuosius 10 bankomatų. 20-ojo banko jubiliejaus išvakarėse, 2011 m. spalį, bankas prisijungė prie bendro bankų grynųjų pinigų bankomatų tinklo, ir šiuo metu jo klientai pinigus gali išsigryninti net 270 bankomatų visoje Lietuvoje.

Šiaulių bankas savo veiklą vykdo skaidriai ir atsakingai, jo akcijos nuo 1994 m. kotiruojamos vertybinių popierių biržoje. Šių metų sausį bankas pripažintas labiausiai per 2011 metus ryšių su investuotojais srityje patobulėjusia NASDAQ OMX Vilnius bendrove, o NASDAQ OMX Vilnius biržos 2011 metų geriausio maklerio nominacija atiteko taip pat Šiaulių banko darbuotojui.

Šiaulių bankas turi 5 sėkmingai dirbančias dukterines bendroves: UAB „Šiaulių banko lizingas", UAB „Šiaulių banko investicijų valdymas",  UAB „Šiaulių banko turto fondas",  UAB „SBTF“ ir UAB „Minera“.