Šiaulių bankas kuria naujų standartų bankomatų tinklą

2007-01-05

Pradėdamas jubiliejinius penkioliktuosius savo veiklos  metus, Šiaulių bankas žengė dar vieną svarbų žingsnį ir pradėjo diegti savo bankomatų tinklą.

Penktą naujųjų metų dieną pradėjo veikti pirmasis Šiaulių banko bankomatas. Simbolinis atidarymas surengtas banko centrinėje būstinėje Šiauliuose, tačiau jau kitą savaitę vadinamieji ATM startuos ir Alytuje bei Vilniuje. Visoje Lietuvoje dešimt pirmųjų Šiaulių banko grynųjų pinigų išdavimo automatų pradės funkcionuoti per porą mėnesių.

 “Pirmuosius bankomatus statome didžiausiuose miestuose, kadangi  čia ypač sparčiai daugėja mokėjimo korteles turinčių gyventojų – norime, kad jie būtų saugiai ir patogiai aptarnaujami. Tokiu būdu siekiame dar labiau skatinti elektroninę bankininkystę ir plėsti tiek savo, tiek klientų galimybes. Bankomatų įsigijimas – ne tik bankui, bet ir visiems klientams naudingas žingsnis – klientai turės didesnį pasirinkimą ir patogesnes sąlygas, o bankas išplės savo paslaugas ir dirbs ištisą parą, be poilsio dienų”, – sakė Šiaulių banko Verslo plėtros tarnybos vadovas Jonas Bartkus.

Statistika rodo, kad Lietuvoje kortelių naudotojai vis dar labiau linkę pinigus išsigryninti nei už prekes ir paslaugas atsiskaityti elektroniniu būdu. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose ir Radviliškyje pastatytais bankomatais naudotis galės visi klientai, turintys visų tipų VISA ir MasterCard mokėjimo korteles. Šiaulių banko pinigų išdavimo automatuose galima išsigryninti pinigus, pasitikrinti su kortele susijusios sąskaitos likutį bei atsispausdinti išrašą apie penkias paskutines operacijas.

“Tobulėjant technologijoms, bankų elektroninių sistemų ir elektroninių mokėjimo priemonių bei jose esančių pinigų saugumas tampa itin svarbus. Bankas jau antrus metus platina lustines VISA mokėjimo korteles, taip pat vienas pirmųjų Lietuvoje sertifikavo lustinius bankomatus VISA International organizacijoje. Bankomatuose instaliuotos visos technologijos, leidžiančios užtikrinti maksimalią kliento duomenų apsaugą, t.y. įranga lustinėms kortelėms aptarnauti, geriausios bankomatų apsaugos vardą pelniusi “ATMeye” skaitmeninė vaizdo apsaugos sistema ir kitos”, - Šiaulių banko bankomatų privalumus vardino Elektroninės bankininkystės departamento direktorė Kristina Šmidtienė.

“Lietuvos gyventojai jau yra įvertinę bankomatų teikiamas galimybes, todėl manome, kad gana judriose vietose įrengti pinigų automatai turės didelę paklausą. Iš pradžių ketiname ištirti savo klientų poreikius, o paskui priimsime sprendimus dėl tolesnės bankomatų tinklo plėtros”, - apie perspektyvas kalbėjo Jonas Bartkus.

Diegiant bankomatų tinklą, Šiaulių banko partneriais buvo pasirinktos UAB "Penkių kontinentų” bankinės technologijos" ir UAB “First Data Lietuva”, kurie toliau rūpinsis pinigų išdavimo automatų eksploatacija.

Šiaulių bankas mokėjimo korteles pradėjo platinti 2000 metų vasarą. Šiuo metu bankas turi 36 tūkstančius aktyvių mokėjimo kortelių naudotojų – per praėjusius metus jų skaičius išaugo 38 procentais. Bankas platina debetines Maestro ir VISA Electron bei kreditines MasterCard Standard, MasterCard Standard, BIS, VISA Classic, MasterCard Gold, VISA Gold, MasterCard Business ir VISA Business mokėjimo korteles.
Šiaulių bankas sparčiai plečia ir kitas elektronines paslaugas: telefoninė bankininkystės, t.y. “SMS banko” vartotojų skaičius per metus šoktelėjo net 178 proc., internetinės “SB linijos” paslaugų naudotojų padaugėjo 71 proc..
Visoje Lietuvoje Šiaulių bankas šiandien turi 49 teritorinius padalinius.