Šiaulių bankas jungiasi prie Lietuvos banko socialinės akcijos informuoti apie eurą

2014-11-12

Šiaulių bankas nekomerciniais pagrindais prisijungia prie Lietuvos banko inicijuotos šviečiamosios socialinės akcijos, kurios metu gyventojai bus supažindinti su pagrindiniais principais, kaip patikrinti, ar eurų banknotai tikri.  

Su kitais partneriais pradedamos vykdyti socialinės akcijos ašis – kartu su Europos Centriniu Banku (ECB) parengti trumpi informaciniai filmai „Euras atvyksta į Lietuvą. Pažink naujuosius pinigus“ ir „Euras atvyksta į Lietuvą. Kelionė“. Šiuose filmuose visuomenė glaustai ir patraukliai informuojama apie piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus.

Lietuvos banko kartu su ECB vykdomos informacinės kampanijos tikslas – supažindinti visuomenę su naujosios valiutos apsaugos priemonėmis. Bendra euro informacinė kampanija pradėta 2014 m. spalio 23 d. – Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje atidaryta Euro paroda, ji veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Lankymas nemokamas.

Informacinė kampanija taip pat apima leidinių apie eurą platinimą visoje Lietuvoje. Gruodžio mėn. į visas pašto dėžutes bus pristatyta 1,3 mln. informacinių paketų apie eurų banknotus: specialus ECB leidinys bei euro ir lito kurso kortelės. Numatyta ir kita visuomenės informavimo veikla.