Šiaulių bankas jungiasi prie bankomatų tinklo

2011-10-20

Nuo š.m. spalio prie Ūkio banko, „Citadele“ banko, Nordea ir Danske bankų bendro grynųjų pinigų bankomatų tinklo jungiasi Šiaulių bankas.

Per artimiausius kelis mėnesius prie bendro bankų grynųjų pinigų išėmimo automatų tinklo bus prijungta keturiasdešimt Šiaulių banko bankomatų. Pagal dydį tai yra ketvirtas bankomatų tinklas Lietuvoje, netrukus jungsiantis 270 bankomatų keturiasdešimt septyniuose šalies miestuose ir miesteliuose.Tinklą valdo ir administruoja elektroninių ir mokėjimo paslaugų bendrovė„First Data Lietuva“.

„Prieš penkerius metus Baltijos šalyse veikiantys Nordea ir Danske bankai kartu su „First Data Lietuva“ pradėjo bendro bankomatų tinklo vystymo projektą, kurio sėkmingumą liudija išaugęs prisijungusių prie projekto bankų bei pačių bankomatų skaičius. Bendrąjį bankomatų tinklą Baltijos šalyse, prisijungus Šiaulių bankui, sudarys 470 bankomatų, o Lietuvoje jau penkių  bankų klientai galės naudotis  270 bankomatų tinklu“, - teigia „First Data Lietuva“ Diegimų vadovas Baltijos šalyse Vygintas Rakauskas.

Pasak V. Rakausko, bankų bendradarbiavimas šiame projekte įgalina ne tik gerinti grynųjų pinigų išdavimo paslaugos prieinamumą ir kokybę, optimaliai išdėstant bankomatus, bet ir racionaliai valdyti tinklo vystymo kaštus. 

Šiaulių banko, Ūkio banko, „Citadele“ banko, Nordea ir Danske bankų mokėjimo kortelių turėtojai visais bendrais bankomatais galės naudotis tokiomis sąlygomis, kokias taiko mokėjimo kortelę išdavęs bankas.

„Mes džiaugiamės bankų partneryste ir galimybe prisijungti prie bendro bankomatų tinklo, nes tai užtikrina patogų klientų aptarnavimą, kokybiškesnes mokėjimo kortelių aptarnavimo paslaugas, geresnę prieigą klientams prie savo banko sąskaitų“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Jungtiniam tinklui priklausantys bankomatai yra vieningo dizaino, apjungia visų penkių bankų logotipus bei spalvas ir yra ženklinami raudonomis-mėlynomis juostomis. 

Bendrą bankų bankomatų tinklą bendrovė„First Data Lietuva“ pradėjo diegti 2006 m. Pirmieji buvo apjungti Danske ir Nordea bankų bankomatai, 2009 m. į tinklą įsijungė Ūkio bankas bei „Citadele“ bankas.