Šiaulių bankas išleido 20 mln. eurų obligacijų emisiją

2017-12-22

Šiaulių bankas išleido trejų metų trukmės 20 milijonų eurų obligacijų emisiją. Per metus obligacijas planuojama įtraukti į prekybą reguliuojamoje rinkoje.

„Išleisdami obligacijų emisiją, siekiame diversifikuoti banko finansavimosi šaltinius – gautas lėšas naudosime įprastinei banko veiklai finansuoti. Paskutinį kartą obligacijų emisiją bankas leido prieš aštuonerius metus. Per šį laiką gerokai pasikeitėme, o dabar jau turime progą ir pasitikrinti save kaip obligacijų emitentą, neseniai įžengusį į investicinį reitingą turinčių kompanijų gretas“, - sako Šiaulių banko Finansų ir rizikos valdymo tarnybos vadovas Donatas Savickas.

20 milijonų eurų obligacijų emisijai nustatytos 0,6 proc. metinės palūkanos. Obligacijos neviešai išplatintos 2017 m. gruodžio 21 dieną. Per artimiausius 12 mėnesių obligacijas planuojama įtraukti į „Nasdaq“ Baltijos Skolos vertybinių popierių sąrašą.

Šiaulių bankas yra ketvirtas bankas Lietuvoje pagal paskolų ir indėlių portfelį. Viena svarbiausių banko krypčių – smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimas. Šiaulių bankas taip pat teikia kasdienės bankininkystės ir finansavimo paslaugas privatiems klientams. Šį spalį tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody‘s“ suteikė Šiaulių bankui investicinį kredito reitingą Baa3.