Šiaulių bankas iškeitė daugiausia litų į eurus tarp šalies bankų

2015-07-09

Nuo metų pradžios iki liepos 1 d. Šiaulių banko klientų aptarnavimo skyriuose į eurus iškeista kone šeštadalis visų šalyje konvertuotų litų. Buvo atlikta per 192,6 tūkstančių keitimo operacijų, priimta daugiau kaip 529 mln. litų, išmokėta 153,2 mln. eurų.

Vidutinė į Šiaulių banką keisti atnešta suma buvo 2747 litai, kurie iškeisti į 795 eurus. Daugiausia litų į eurus Šiaulių banke buvo iškeista metų pradžioje – sausio 5-8 dienomis, kai kasdien banko padaliniuose buvo priimama daugiau kaip po 35 mln. litų.

„Įvedant eurą, sėkmingai susitvarkėme tiek su padidėjusiu finansinių operacijų skaičiumi, tiek su gausiu žmonių srautu. Tai, kad Šiaulių banke į eurus buvo iškeista beveik šeštadalis visų litų, rodo, jog gyventojams patogu naudotis banku, kuris turi vieną plačiausių klientų aptarnavimo skyrių tinklų Lietuvoje“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Lietuvos banko duomenimis, nuo euro įvedimo dienos iki kovo 1 d. litai į eurus Lietuvoje buvo nemokamai keičiami Lietuvos banko kasose, 343 komercinių bankų padaliniuose, 330 Lietuvos pašto skyrių, 11 kredito unijų. Nuo kovo 2 d. iki birželio 30 d. litus į eurus keitė tik bankai – veikė daugiau kaip 330 keitimo vietų. Iš viso per pusmetį buvo iškeista per 3 mlrd. litų, atlikta maždaug 1,5 mln. keitimo operacijų.

Pagal Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą nuo š. m. liepos 1 d. sumažintas keitimo vietų skaičius. Iki šių metų pabaigos litų banknotus į eurus Šiaulių bankas nemokamai keičia Telšių klientų aptarnavimo skyriuje. Kituose Šiaulių banko padaliniuose litai į eurus nekeičiami. Antrąjį šių metų pusmetį nemokamai litų banknotus į eurus keis Lietuvos banko patvirtinti 83 komercinių bankų padaliniai – šias keitimo vietos ir jų darbo laikai pateikiami Lietuvos banko tinklalapyje http://www.lb.lt/zemelapis. Neribotą laiką ir nemokamai litus (banknotus bei monetas) bei centus į eurus keis Lietuvos bankas Vilniuje ir Kaune.