Šiaulių bankas – ir patraukliausias, ir išsvajotas darbdavys

2007-10-25

Kas aštuntas iš apklaustųjų gyventojų norėtų dirbti Šiaulių banke - tokius duomenis, susisteminusios apklausų rezultatus, pateikė patraukliausio darbdavio rinkimus organizavusi bendrovė „Personalo valdymo grupė“ ir tarptautinė asociacija AIESEC.

Pirmą kartą Šiauliuose surengtuose patraukliausių kompanijų rinkimuose dalyvavo beveik keturi tūkstančiai respondentų - tiek užpildytų anketų organizatoriai gavo per penkias savaites. Surinkęs absoliučiai daugiausiai balsų ir smarkiai pralenkęs visus varžovus, pagrindinį apdovanojimą, skirtą Šiauliuose registruotai įmonei, ir „Patraukliausio Šiaulių darbdavio‘2007” vardą pelnė Šiaulių bankas. Šiaulių bankas į lyderių gretas pateko ir kitoje apdovanojimų kategorijoje - jis buvo nominuotas ir vienu iš geidžiamiausių „Studentų svajonių darbdaviu“.

„Bankas - ne sanatorija. Darbuotojai čia dirba. Tačiau ne todėl, kad privalo dirbti, o todėl, kad nori dirbti. Tokia filosofija mums padeda pritraukti ir išlaikyti geriausius darbuotojus. Smagu, kad žmonės tai mato, o gabus ir talentingas jaunimas svajoja pas mus dirbti. Vadinasi, mūsų kuriamos žmogiškosios vertybės visam bankui leidžia siekti aukštų veiklos tikslų, gerų rezultatų - o tai darbuotojus tik dar labiau motyvuoja“, - sakė Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus.

Renkant patraukliausią darbdavį, apklausiami buvo Šiaulių aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų studentai bei darbo neturintys arba jo ieškantys asmenys. Siekta išsiaiškinti, kurios įmonės turi geriausio darbdavio įvaizdį ir efektyviai taiko personalo valdymo modelius. Anketas respondentai pildė ir „gyvai“, ir internetu. Atsakydami į klausimą, kokiose miesto įmonėse norėtų dirbti, jie paminėjo aštuonis šimtus kompanijų - pagal statistiką Šiaulių mieste veikia apie aštuonis tūkstančius įmonių, iš kurių maždaug kas penkta nuolat ieško darbuotojų.

Apklausos dalyvių taip pat buvo prašoma nurodyti tris didžiausią būsimos darbovietės patrauklumą lemiančius veiksnius. Pasak renginio organizatorių, remiantis tyrimo duomenimis, šiuo metu darbdavio patrauklumą labiausiai lemia socialiniai poreikiai: atlyginimo dydis, darbo sąlygos, socialinės garantijos. Tačiau reikšmingi ir kiti faktoriai: įmonės įvaizdis ir finansinė sėkmė, geras vadovas, požiūris į darbuotojus, kompanijos dydis ir vidinė kultūra, draugiški santykiai kolektyve.

Nugalėtojai, t.y. geriausi ir geidžiamiausi darbdaviai, buvo skelbiami trijose kategorijose. Patraukliausiais darbdaviais, kurių pagrindinė būstinė yra Šiauliuose, be Šiaulių banko taip pat buvo pripažintos Šiaulių miesto savivaldybė ir bendrovė „Telerena“ (respondentų dažniausiai minėta kaip „S plius“ televizija). Iš Šiauliuose veikiančių, tačiau kitur registruotų įmonių apklausos dalyviams patraukliausiai būtų dirbti SEB banke, Hansabanke ir parduotuvių tinkle „BMS Megapolis“. Studentai savo svajonių darbovietėmis pirmiausiai įvardino bankus: „Hansabanką“, SEB banką ir Šiaulių banką.