Šiaulių bankas finansuos naujos švedų koncerno gamyklos statybą Šiauliuose

2013-10-18

Šiaulių bankas suteikė 17,8 mln. litų kreditą įmonei ROL/STATGA (priklauso Švedijos įmonių „ROL“ grupei, kuri yra Baltijos šalių metalinių vamzdžių apdirbimo paslaugų rinkos lyderis) naujos gamyklos statybai Šiauliuose – spalio 18-ąją įvyko šios gamyklos kapsulės įkasimo ir kertinio akmens padėjimo šventė.

„Prisidėdami prie šio projekto finansavimo, prisidedame prie visos šalies verslo plėtros, ir tuo pačiu prie naujų regiono galimybių. Šiame projekte visi šiauliečiai dirbo ir, tikiu, toliau dirbs kaip vienas stiprus kumštis: ir statybos projekto valdytojai, ir projektuotojai, ir statybininkai, ir finansiniai partneriai. Kartu galime padaryti labai daug – net 12400 kvadratinių metrų modernią gamyklą pastatyti“, – sakė simbolinės kapsulės įkasimo renginyje dalyvavusi Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Šiaulių regiono vadovė Daiva Kiburienė.

„Tai, kad šiandien įkasėme simbolinę kapsulę į būsimos gamyklos pamatus – mums yra didelė šventė ir kaip šiauliečiams, ir kaip Lietuvos ūkio atstovams, nes tai rodo kaimynų švedų pasitikėjimą Lietuvos ekonomika bei mūsų darbuotojų kvalifikacija, – sakė ROL/STATGA vykdantysis direktorius Rytis Dijokas. – Būtent kvalifikuoti mūsų darbuotojai ir iš Lietuvos lengvai pasiekiamos pasaulinės produkcijos realizavimo rinkos lėmė „ROL" grupės sprendimą plėstis mūsų šalyje. Tikiu, kad ši simbolinė „ROL“ grupės gamyklos kapsulė bus tik pirmasis žingsnis tvirtinant Lietuvos ekonominį pamatą“.

Švedų koncernas „ROL“ Šiaulių pramonės parke pradėjo statyti metalinių baldų dalių ir prekybos įrangos komponentų gamybos fabriką. Čia bus įrengtas gamybos, logistikos padalinys, technologinis parkas, sandėliavimo patalpos. Projektą įgyvendina įmonių grupei „ROL“ priklausanti bendrovė ROL/STATGA. Bendra šio projekto investicijų vertė – 22 mln. litų. Planuojama, kad naujos „ROL Group“ gamyklos statybos bus baigtos jau ateinančių metų vasarą. Įgyvendinus projektą, Šiaulių  regione bus sukurta 40 naujų darbo vietų.

„ROL Group“ įmonė gamina baldų ir prekybinės įrangos komponentus, metalo gaminius grupės įmonėms bei išoriniams klientams. Bendrovės klientų sąraše – visame pasaulyje žinomų mažmeninės prekybos sistemų, mados industrijos bei baldų biurui gamintojų vardai.

Rolando Parafinavičiaus nuotraukos