Šiaulių bankas – didžiausias paskolų su garantijomis ūkininkams teikėjas

2018-10-25

Šiaulių bankas – aktyviausiai kreditus su garantija ūkininkams teikiantis bankas. Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) duomenimis, daugiau nei penktadalis (21 proc.) visų kreditų su garantijomis žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduota Šiaulių banke.

Šių metų sausio-rugsėjo mėnesiais, Šiaulių bankas, bendradarbiaudamas su ŽŪPGF, išdavė kreditų su garantijomis už 4,4 mln. eurų, o garantijų suma siekė 3,3 mln. eurų.  Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, per tris šių metų ketvirčius Šiaulių banko suteiktų kreditų  su ŽŪPGF garantija suma išaugo beveik tris kartus.

„Džiaugiamės, kad daugiausiai paskolų su garantijomis žemės ūkiui ir verslui kaime išduodama Šiaulių banke. Skatiname ūkininkus ir verslininkus aktyviai naudotis garantinėmis priemonėmis – tiek investicijoms į ūkio plėtrą, technikos ir žemės įsigijimą, tiek trumpalaikiam turtui – trąšoms, sėkloms, technikos atsarginėms dalimis – pirkti. Šiemet Šiaulių banko suteiktų garantijų suma išaugo kone trigubai – tai rodo, kad mūsų siūlomais finansiniais sprendimais kaimo verslas pasitiki“, - teigė Šiaulių banko Finansavimo paslaugų departamento projektų vadovė Laimutė Bugenienė.

Per tris šių metų ketvirčius kredito įstaigos žemės ūkio sektoriui paskolino 25,8 mln. eurų. Už šiuos kreditus ŽŪPGF kredito įstaigoms suteikė garantijų už 19 mln. eurų.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žemdirbiams ir kaimo verslininkams išduotų kreditų skaičius išaugo 20 proc., o už juos suteiktų garantijų suma išaugo apie 10 proc.

Šaltinis ŽŪPGF.