Šiaulių bankas aktyviai žengia į tarptautinę sindikuotų paskolų rinką

2007-02-14

Siekdamas finansuoti daugiau įvairių projektų ir prisidėti prie spartesnio šalies ekonomikos augimo, Šiaulių bankas plečia užsienio finansinių lėšų pritraukimo galimybes. Šiuo tikslu Kopenhagoje vykusioje konferencijoje “Northern lights” (“Šiaurės pašvaistė”) Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotojas, Finansų ir kreditų tarnybos vadovas Donatas Savickas pristatė banko veiklą ir Lietuvos bankinės sistemos apžvalgą.

Konferenciją organizavo Šiaulių banko partneris HSH Nordbank’as. Jos tikslas buvo sukviesti į vieną vietą finansines institucijas, kurios yra suinteresuotos plėsti resursų pritraukimo šaltinius ir sudaryti joms galimybę pristatyti savo bankus aktyviems sindikuotų paskolų rinkos dalyviams. Be Šiaulių banko konferencijoje savo veiklą, plėtros planus bei perspektyvų gaires pristatė bankai iš Norvegijos, Danijos, Islandijos. Šių bankų atstovai Danijos sostinėje turėjo galimybę  užmegzti ryšius su pusšimčiu įtakingų, aukštus patikimumo reitingus Europoje turinčių finansų institucijų atstovais, tartis dėl bendradarbiavimo.

Dalindamasis įspūdžiais, sugrįžęs iš simboliškai “Šiaurės pašvaiste” pavadinto verslo renginio, Finansų ir kredito tarnybos vadovas Donatas Savickas sakė, kad sindikuota paskola vienu metu leidžia gauti didesnį kreditą negu galėtų suteikti vienas bankas. Todėl ji, anot Šiaulių banko atstovo, “patogi ir akivaizdžiai naudinga, kai ketinama didinti banko resursus ar planuojama finansuoti stambesnius projektus”.

Šiuo metu Šiaulių bankas per sindikuotas paskolas jau yra pritraukęs 24 mln. eurų ilgalaikių resursų.