Pusšimtis įmonių, Šiaulių banko klienčių, pripažintos verslo „gazelėmis“

2009-02-05

Dienraštis „Verslo žinios“ paskelbė ir apdovanojo Lietuvos verslo „gazeles“ - sparčiausiai augančias Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo bendroves. Iš daugiau kaip pusketvirto šimto tarptautiniame projekte nominuotų bendrovių net penkios dešimtys įmonių yra Šiaulių banko klientės.

Kelios Šiaulių banko klientės išskirtos ir apdovanotos kaip savo regiono verslo lyderės - statybos bendrovė „Dauniškis ir Ko“ pripažinta „pirmąja gazele“ Utenos apskrityje, o  UAB „Mažeikių strėlė“, užsiimanti statybos mašinų ir įrengimų nuoma, pelnė „eikliausios gazelės“ vardą Mažeikių apskrityje.

Kitos Šiaulių banko klientės, į „gazelių“ laureačių sąrašą patekusios įmonės, užsiima pačia įvairiausia veikla: statybinių medžiagų prekyba, metalo konstrukcijų montavimu, stiklo konstrukcijų, baldų bei nuotekų valymo įrenginių gamyba, medienos perdirbimu, apsaugos sistemų montavimu. „Gazelėmis“ tapo ir įmonės, teikiančios poligrafijos, renginių organizavimo, kalbų mokymo, reabilitacijos, reklamos paslaugas, bei užsiimančios informacinėmis technologijomis.

„Tai, kad iš 375 „gazelių“ net visas pusšimtis įmonių yra Šiaulių banko klientės, manome, įvertina ir banko pastangas prisidėti prie šalies smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo ir jo plėtros. „Gazelės“ kriterijai reikalauja, kad į titulą pretenduojančių įmonių apyvarta kasmet augtų, o per pastaruosius ketverius metus būtų padidėjusi ne mažiau kaip 50 procentų - tai reiškia, jog ir nominuotosios įmonės - Šiaulių banko klientės - visą laiką sparčiai vystė savo veiklą, buvo veržlios, sėkmingai dalyvavo įvairiuose projektuose. Tikimės, kad ir sunkmečio akivaizdoje jos nepritrūks optimizmo, verslumo, kad jas ir toliau lydės ilgalaikė sėkmė“, - sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, verslo ir mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

„Gazelės“ konkursai pradėti rengti prieš penkerius metus. Pirmaisiais metais į „gazelių“ sąrašą pateko 213 bendrovių, o 2008-aisiais jų skaičius padidėjo daugiau kaip pusantro karto - iki 375 įmonių.