Pirmoji „InnovFin“ sutartis: lietuviškų seifų gamybai bus pasitelkti robotai ir lazeriai

2016-12-02

Šiaulių bankas pasirašė paskolos sutartį su seifų gamybos bendrove „Seifuva“ – įmonei suteikta 689 tūkst. eurų paskola investicijoms į pažangią gamybos sistemą. Tai pirmoji Šiaulių banko paskola verslui, suteikta pagal naująją inovatyvaus verslo finansavimo priemonę „InnovFin“ penkerių metų laikotarpiui.

„Investavę į modernias gamybos priemones, bendrovės gamybą pakelsime į naują lygį, o užsakovams galėsime pasiūlyti unikalius ir analogų rinkoje neturinčius seifus. Ypač džiugu, kad radome efektyvų sprendimą, finansuoti investicijas į pažangią gamybos liniją – neturėdami pakankamo užstato įprastinei verslo paskolai, gavome pasiūlymą užsikrinti kreditavimą, naudojantis „InnovFin“ portfeline garantija“, - teigė „Seifuvos“ vadovas Darius Čereška.

Naujoji gamybos įranga leis „Seifuvai“ pagerinti gaminamų seifų kokybę, užtikrinti spartesnę gamybą ir sumažinti išlaidas. Be to, „Seifuva“ rinkai galės pasiūlyti aukštesnės kokybės inovatyvius seifus, atsparius ne tik įsilaužimui, bet ir gaisrui bei užpylimui vandeniu. Pagal atsparumo lygį „Seifuvos“ seifai būtų ypač patikimi ir unikalūs tarptautinėje rinkoje. Šiaulių banko paskolos lėšomis „Seifuva“ įsigis našią ir inovatyvią įrangą, tiksliai pjaunančią ir lenkiančią bei virinančia metalą, naudojanti fotoniką – lazerį ir virinant – robotiką.

Be to, „Seifuva“ šiam investiciniam projektui gavo Europos regioninės plėtros fondo dalinį finansavimą iš LR Ūkio ministerijos pagal priemonę „DPT Pramonei LT+“.

„InnovFin“ tikslas yra padėti, paremti finansuojant ir įgyvendinant produktyvias investicijas ES ir užtikrinti didesnes galimybes gauti finansavimą. Šiaulių bankas – vienas iš kelių komercinių Lietuvos bankų, kuriame galima pasinaudoti „InnovFin“ priemone.

„Seifuvos“ pavyzdys yra efektyvus sprendimas daugeliui smulkių, vidutinių ir didesnių Lietuvos įmonių, kurios planuoja investuoti į technologijas, gamybos ar verslo procesų modernizavimą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. „InnovFin“ garantijos verslui leidžia sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui - suteikti kreditą palankiomis sąlygomis“, - pabrėžė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„InnovFin“ paskolos forma gali būti įvairi – kreditas, kredito linija, sąskaitos kreditas ar finansinė nuoma (lizingas). Paskolos yra teikiamos eurais nuo vienerių iki dešimties metų laikotarpiui.

Be to, svarbu, kad „InnovFin“ nėra de minimis valstybės pagalba, todėl pasinaudojus šia garantija, įmonėms nesumažėja galimos gauti valstybės pagalbos dalyvavimui užsienio parodose, mokymams, dydis.

Planuojama, kad „InnovFin“ galimybėmis galės pasinaudoti apie 450 Lietuvos įmonių, o Šiaulių bankas sukurs 50 mln. eurų vertės paskolų portfelį.

___________________________________________________________________________________

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas Šiaulių bankas yra sparčiai bei stabiliai augantis ir didžiausią lietuviško kapitalo dalį turintis bankas. Privatiems ir verslo klientams bankas teikia vartojimo finansavimo, taupymo ir investavimo, kasdienės bankininkystės paslaugas, siūlo greitas ir lanksčias finansavimo galimybes verslui, ypatingą dėmesį skirdamas smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 69-iuose klientų aptarnavimo padaliniuose, veikiančiuose 38 Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Sėkmingą pastarųjų metų Šiaulių banko veiklą teigiamai įvertino įtakingi verslo ir finansų žurnalai, paskelbdami Šiaulių banką geriausiu metų banku Lietuvoje: 2015 m. – Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“, 2015 ir 2016 m. – tarptautinis verslo ir finansų leidinys „Global Finance“.

Apie „InnovFin“

Pagal „InnovFin“ SVV garantijų priemonę yra teikiamos garantijos ir netiesioginės garantijos, finansuojant paskolas, kurių dydis siekia nuo 25 tūkst. eurų iki 7,5 milijono eurų. Šiomis investicijomis siekiama pagerinti  novatoriškų mažų ir vidutinių įmonių bei vidutinės kapitalizacijos  bendrovių (iki 499 darbuotojų) galimybes skolintis. Ši EIF programa vystoma per finansinius tarpininkus - bankus bei kitas finansų institucijas ES valstybėse narėse ir asocijuotose šalyse. Pagal šią programą EIF suteikia garantiją daliai nuostolių padengti, jeigu jų patirtų finansiniai tarpininkai, finansuodami šios programos kriterijus atitinkančias paskolas.