Pasidalytos rizikos paskolos – daugiau galimybių verslui finansuoti

2017-10-12

                                  

Šiaulių bankas kviečia smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmones pasidomėti nauja verslo kreditavimo galimybe – pasidalytos rizikos paskolomis. Ši verslo finansavimo priemonė patraukli įmonėms, planuojančioms plėsti savo veiklą.

Šiaulių bankas pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl pasidalytos rizikos paskolų SVV įmonėms teikimo. Pagal šią priemonę įmonės galės gauti paskolas investicijoms ir apyvartiniam kapitalui finansuoti.

Pasak Šiaulių banko Finansavimo paslaugų vystymo departamento direktoriaus Mindaugo Rudžio, finansinė priemonė leidžia bankui finansuoti verslus, kurie išsiskiria aukštesne verslo rizika. Bankas savomis lėšomis finansuoja 55 proc. nuo visos pasidalytos rizikos paskolos sumos, o likusius 45 proc. skiria „Invega“. Tokia pat proporcija pasidalijama ir paskolos negrąžinimo rizika.

„Šia priemone pirmiausia kviečiu pasidomėti įmones, kurioms įprastai dėl nepakankamo užstato ar kitų kredito grąžinimą užtikrinančių priemonių sudėtinga užsitikrinti banko finansavimą. Išskaidžius verslo riziką, galime kredituoti daugiau verslo įmonių, o verslui tai reiškia didesnes galimybes užsitikrinti banko finansavimą. Be to, pasidalytos rizikos paskolos teikiamos ypač patraukliomis palūkanomis“, - sakė M. Rudys.

Pagal šią priemonę bus finansuojamos potencialiai ekonomiškai gyvybingos veiklos, susijusios su SVV steigimu, plėtra ar stiprinimu. Taip pat paskolos bus skiriamos naujiems projektams įgyvendinti, patekti į naujas rinkas arba jau įsteigtų įmonių naujai veiklai vykdyti.

SVV galės gauti iki 4 mln. eurų dydžio finansavimą paskolos arba kredito linijos forma, o paskolų skaičius vienam SVV nebus ribojamas. Finansavimas paskolos forma bus teikiamas ne ilgesniam kaip 120 mėnesių laikotarpiui, o finansavimas kredito linijos forma bus teikiamas ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui.

Daugiau apie pasidalytos rizikos paskolas sužinoti galima tel. 1813 (skambinant iš užsienio +370 37 301 337) arba Šiaulių banko klientų aptarnavimo padaliniuose.