Pasibaigus Šiaulių banko rengiamiems seminarams SEPA tema, galima tvirtinti – jų įmonėms reikėjo

2015-09-14

Siekdamas palengvinti šalies įmonėms pasirengimo SEPA reikalavimams laikotarpį, kuris baigsis kartu su paskutine šių metų diena, Šiaulių bankas didžiuosiuose šalies miestuose rugsėjį rengė nemokamus seminarus verslo klientams. Šiandien Šiauliuose įvyko paskutinis seminaras. Jame dalyvavo net 60 įmonių ir organizacijų.

2016 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojus bendros mokėjimų eurais erdvės SEPA (angl. Single Euro Payments Area) reikalavimams, bus pradėta taikyti vienoda mokėjimų eurais schema ir pagrindinės sąlygos. Suprasdamas, kad šiems artimoje ateityje naudingiems pokyčiams įmonės turi gerai pasiruošti, ir, norėdamas palengvinti joms pasirengimą, rugsėjo 7–14 dienomis Šiaulių bankas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose verslo klientams rengė nemokamus seminarus „Bendra mokėjimų eurais erdvė (SEPA) ir jos reikalavimai“.

Seminaruose įmonės buvo išsamiai supažindintos su naujais reikalavimais, kredito pervedimų pokyčiais, naujo ISO 20022 XML formato mokėjimo pranešimų diegimu ir elektroninės sąskaitos paslauga, kuria jos galės pakeisti nebeteiksimą tiesioginio debeto paslaugą.

„Mūsų klientų laukia geri pokyčiai, tačiau tam, kad kitų metų sausio 1-ąją SEPA erdvėje sklandžiai būtų atliekami mokėjimai ir teikiama nauja elektroninės sąskaitos paslauga, reikia pasiruošti iš anksto. Savo seminarais norėjome paskatinti klientus kuo anksčiau imtis veiksmų, stengėmės detaliai paaiškinti, ką ir kaip įmonėms daryti. Seminarams pasibaigus, galima tvirtinti, kad jų išties reikėjo – sulaukėme didelio dėmesio ir daug klausimų“, – sako Šiaulių banko Bankinių produktų departamento projektų vadovas Andrius Kamarauskas, vienas iš seminaro organizatorių.

Visuose miestuose seminaro dalyvius labiausiai domino, kokie naujosios SEPA kredito pervedimo formos pildymo reikalavimai, kaip pateikti informaciją trumpesniuose šios formos laukuose, kaip vyks tiesioginio debeto paslaugos keitimo elektroninės sąskaitos paslauga procesas, ar privatūs klientai turi ką nors papildomai atlikti.

Seminaro „Bendra mokėjimų eurais erdvė (SEPA) ir jos reikalavimai“ akimirkos:

Išsamesnė informacija apie SEPA pateikiama Šiaulių banko interneto svetainės skiltyje SEPA.