Pagal JESSICA programą atnaujinto pirmojo daugiabučio namo darbus finansavo Šiaulių bankas

2011-09-26

Plungėje baigtas renovuoti pirmasis senos statybos daugiabutis namas, kurio atnaujinimo darbus finansavo Šiaulių bankas pagal Europos investicijų banko (EIB) JESSICA iniciatyvą.

Plungės mieste Vaišvilos gatvėje esančio daugiabučio namo renovacijai Šiaulių bankas suteikė daugiau kaip 730 tūkst. litų finansavimą. Už šias lėšas modernizuotos namo šildymo ir karšto vandens sistemos, pakeisti langai ir lauko durys, įstiklinti balkonai, apšiltintas stogas, išorinės pastato sienos, rūsio perdanga, atlikta kitų darbų. Specialistų vertinimu, šio namo energijos sąnaudos sumažėjo daugiau nei perpus.

„Kai renovavome savo namą, sumažėjo ne tik išlaidos jo priežiūrai, bet pasikeitė ir estetinis daugiabučio namo vaizdas, ir jo gyventojų gyvenimo kokybė - tai, kas buvo sena ir susidėvėję, dabar nauja, modernu ir ekonomiška. Paskaičiavome, kad per metus sutaupysime maždaug 55-60 procentų šilumos“, - sako šio Plungės daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkas Anicetas Paulikas.

„Bendrijai, siekiančiai efektyviau naudoti šilumą, pasinaudoti valstybės parama ir investuoti į savo būstus, sprendimas modernizuoti daugiabutį namą - svarbus žingsnis.  Tačiau neabejojame, kad plungiškių investicija atsipirks, ir jie jau šią žiemą pajus renovacijos naudą - pirmiausia sunaudos mažiau šilumos energijos, o antra, kas yra ypač svarbu, turės mažiau išlaidų. Tikime, kad ir kitos daugiabučių namų savininkų bendrijos aktyviai įsitrauks į šį procesą“, - sako Šiaulių banko verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vytautas Sinius.

Šiaulių bankas daugiabučių namų savininkams gyvenamiesiems namams atnaujinti suteikia ilgalaikes paskolas su nedidelėmis, fiksuotomis metinėmis palūkanomis. Kreditai teikiami laikotarpiui iki 20 metų. Bendrijos, norinčios renovuoti namus, gali kreiptis į bet kurį Šiaulių banko padalinį.

Šiaulių bankas, bendradarbiaudamas su EIB, pernai tapo pirmuoju finansiniu partneriu Lietuvoje, panaudojant JESSICA finansinį instrumentą gyventojų energijos suvartojimo sąnaudoms ir patalpų šildymo išlaidoms mažinti. Bankas pagal šią priemonę yra pasirašęs dvi sutartis, pagal kuriasdaugiabučiams namams modernizuoti planuojama suteikti kreditų už 55 mln. litų. Šiuo metu, įgyvendindamas daugiabučių namų renovacijos programas, Šiaulių bankas yra patvirtinęs paraiškų beveik už 11 mln. litų. Aktyviausiai paraiškas teikia Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Rietavo daugiabučių namų savininkų bendrijos.