Momentiniai mokėjimai Šiaulių banke – jau kitais metais

2017-11-21

Europoje šiandien startavus bendrai momentinių mokėjimų schemai, Šiaulių bankas jau ruošia savo infrastruktūrą šiai paslaugai. Numatoma, kad tokius mokėjimus banko klientai galės priimti greičiau nei po metų.

„Šis pažangus mokėjimo būdas suteiks klientams dar daugiau laisvės tais atvejais, kai svarbus lankstumas ir greitis. Piniginiam pervedimui užtrunkant vos kelias sekundes, gautomis lėšomis iškart bus galima disponuoti. Momentiniai mokėjimai praplės Šiaulių banko siūlomų mokėjimo paslaugų įvairovę ir skatins elektroninius atsiskaitymus“,- sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Momentiniai mokėjimai leis piniginius pervedimus tarp skirtingų bankų atlikti akimirksniu bet kuriuo paros metu, net ir savaitgaliais ar švenčių dienomis. Gautos lėšos bus iškart įskaitomos į sąskaitą, o gavėjas gaus apie tai pranešimą. Nuo 2017 m. lapkričio 21 d. momentinių mokėjimų paslauga prieinama 8 valstybėse. Ilgainiui prie sistemos prisijungs 34 Europos šalys, priklausančios bendrai mokėjimų eurais erdvei SEPA.

Momentiniai mokėjimai laikomi alternatyva gryniesiems pinigams. Juos atlikti bus galima mobiliosiomis programėlėmis ar elektroninės bankininkystės sistemomis.

Tam, kad momentiniai mokėjimai klientus galėtų pasiekti visą parą, Šiaulių bankas atnaujins savo bankinių sistemų infrastruktūrą ir pritaikys saugumo procedūras. Pilnai sukurti šią sistemą bankas planuoja per metus. Užtikrinti momentinių mokėjimų pasiekiamumą gavėjo pusėje bankas įsipareigojo prisidėdamas prie Lietuvos banko ir komercinių bankų Memorandumo dėl momentinių mokėjimų paslaugos diegimo.