Litų keitimui į Šiaulių banką atvežta daugiau kaip 50 tonų euro monetų

2015-01-10

Praėjus šiek tiek daugiau nei savaitei nuo Naujųjų metų pradžios, Šiaulių bankas į eurus jau iškeitė per 200 mln. litų. Lietuviškas bankas įsitvirtino aktyviausiai grynuosius litus į eurus keičiančių įstaigų trejetuke. Pagal šį rodiklį pirmas sąraše – Lietuvos paštas. Lietuvoje per minėtą laikotarpį į eurus iš viso jau iškeista daugiau kaip milijardas litų.

Šiaulių bankas darbo dienomis vidutiniškai į eurus keičia po kiek daugiau nei 35 mln. litų. Rekordas pasiektas sausio 2-ąją, kuomet banke litų, iškeistų į eurus, suma viršijo 39 mln. litų.

„Praėjusių metų pabaigoje, prieš euro įvedimą, Šiaulių bankas iš Lietuvos banko atsivežė euro monetų, kurių bendras svoris siekė apie 48 tonas. Prasidėjus Naujiesiems metams, vien per šią savaitę bankas papildomai atsivežė dar beveik 6 tonas. Šiomis dienomis dirbame intensyviai, aptarnaujame ypatingai daug žmonių, nes gyventojams patogu atvykti į banką, kuris turi didžiausią padalinių tinklą Lietuvoje – banko skyriai dirba 39 šalies miestuose ir miesteliuose. Džiaugiuosi, kad Šiaulių banko pasirengimas euro įvedimui pateisino klientų lūkesčius – nacionalinės valiutos keitimo procesas banke vyksta sklandžiai”, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Lietuvos banko duomenimis, šių metų sausio 9 d. apyvartoje buvo 1,25 mlrd. eurų (50,4 %) ir 1,23 mlrd. eurų litais (49,6 %). Tai reiškia, kad apyvartoje cirkuliuojančių litų ir eurų kiekis beveik susilygino. Litus į eurus nemokamai galima išsikeisti beveik 700-yje keitimo vietų: komerciniuose bankuose, Lietuvos banke, kredito unijose ir Lietuvos pašto skyriuose.

Šiaulių banko veikla orientuota į smulkųjį bei vidutinį verslą bei finansinių paslaugų teikimą privatiems klientams. Šiuo metu visoje Lietuvoje veikia 74 Šiaulių banko skyriai.