Keičiasi būsto kredito teikimo sąlygos

2007-08-31

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios Šiaulių bankas koreguoja būsto kredito teikimo sąlygas - įsigyti ar susiremontuoti būstą banko klientams dabar bus dar paprasčiau.

Nuo rudens Šiaulių bankas būsto kreditui nenustato maksimalios sumos - kredito dydis priklauso nuo kliento ir jo šeimos pajamų, įsigyjamo būsto vertės bei įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės.

Bankas taip pat pratęsia maksimalų būsto kredito laikotarpį. Anksčiau klientai, paėmę paskolą namui, butui įsigyti ar būstui remontuoti, finansinius įsipareigojimus prisiimdavo dvidešimt penkeriems metams. Dabar jie turi galimybę kredito grąžinimo grafiką paiilginti dar penkeriais metais - nuo rugsėjo 1-osios maksimalus būsto kredito laikotarpis pratęstas iki 30 metų. Paėmus visą kreditą, jo grąžinimo pradžią galima atidėti dvylikai mėnesių.

Suteiktą kreditą nebūtina visą iš karto panaudoti - esant poreikiui, pirmus metus jį galima imti dalimis. Patogu ir tai, kad grąžinant paskolą, kiekvieną mėnesį įmoka klientui mažėja, nes ji skaičiuojama nuo faktinio kredito likučio.

Jeigu klientas nuspręs grąžinti kreditą dar nepasibaigus jo terminui, tai jis galės padaryti be jokio išankstinio grąžinimo mokesčio. Be to, imdami būsto kreditą, klientai gali pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata.

Šiaulių banko darbuotojai konsultuoja klientus ir operatyviai paskaičiuoja galimus būsto kredito dydžius, būsimas mėnesio įmokas ir galimus grąžinimo terminus.

Būsto kreditą galima gauti bet kuriame Šiaulių banko padalinyje. Gera turėti savo vietą ne tik po saule, bet ir po stogu.