Į Šiaulių banką dėl daugiabučių renovacijos gali kreiptis ir administratoriai

2013-05-31

Šiaulių bankui ir Europos investicijų bankui (EIB) šių metų vasario mėnesį pasirašius sutartį ir pratęsus bendradarbiavimą dėl daugiabučių namų atnaujinimo programos pagal JESSICA finansavimo modelį, programai įgyvendinti Šiaulių bankui papildomai skirta 12 mln. eurų  (41,4 mln. litų). 

Pagrindinis finansavimo modelio privalumas yra tas, kad nuo šiol lengvatinius būsto atnaujinimo kreditus galės gauti ne tik butų ar kitų patalpų savininkai, bet ir bendrojo naudojimo objektų valdytojai, t.y. administratoriai – daugiabučio namo butų bei kitų patalpų savininkų bendrijos arba namus administruojančios įmonės, viešosios įstaigos bei kiti savivaldybių paskirti už projekto įgyvendinimą atsakingi asmenys. 

Daugiabučių namų renovaciją, pagal atnaujintą sutartį su EIB, Šiaulių bankas finansuos itin palankiomis sąlygomis – kreditai teikiami laikotarpiui iki 20 metų su fiksuota metine 3 proc. palūkanų norma, nereikės pateikti užstato ar įsigyti draudimą, kreditams netaikomi dokumentų analizės, kredito administravimo, įsipareigojimų, sutarties sąlygų pakeitimo ir išankstinio grąžinimo mokesčiai. Siekiantiems racionaliai naudoti energijos išteklius ir įgyvendinantiems daugiabučių modernizavimo projektus bus teikiama palanki valstybės parama, kompensuojant dalį investicijų.

Šiaulių banko ir EIB pasirašytos sutarties lankstesnės sąlygos taip pat atveria naujas galimybes kreditavimo procese aktyviai dalyvauti savivaldybėms, kurios turės palankias sąlygas vykdyti kompleksinius pastatų, gyvenamųjų kvartalų modernizavimo bei infrastruktūros projektus, gerinančius miestų aplinką ir įvaizdį bei padedančius ženkliai sutaupyti išnaudojamos energijos. 

Daugiau informacijos apie JESSICA naująjį  finansavimo modelį.