Gyventojus kviečiame neskubėti keisti litų į eurus

2015-01-06

Per pirmąsias penkias sausio dienas, kai oficialia šalies valiuta tapo euras, Šiaulių banko skyriuose apsilankė beveik 28 tūkst. klientų, kurie pageidavo nemokamai išsikeisti litus į eurus. Nuo Naujųjų metų pradžios Šiaulių banko skyriuose iš gyventojų priimta daugiau kaip 88 mln. litų, eurais išmokėta suma siekia per 25 mln.

Šiaulių banko klientai pirmomis metų dienomis bankomatuose išsigrynino beveik 2 mln. eurų. Pagal statistiką banko klientai dažniau atsiskaitinėjo mokėjimo kortelėmis negu gryninosi pinigus bankomatuose – atsiskaitymų už paslaugas ir prekes suma mokėjimo kortelėmis daugiau kaip du kartus viršija bankomatuose išgrynintų eurų sumą, kortelėmis atliktų operacijų skaičius taip pat didesnis – penktadaliu.

Primename, kad grynaisiais litais Lietuvoje atsiskaityti galima iki sausio 15 d. Jeigu nėra būtinybės turėti grynųjų eurų, siūlome neskubėti keisti litų į eurus ir už kasdieninius pirkinius bei paslaugas, esant galimybei, atsiskaityti mokėjimo kortelėmis – dviejų valiutų galiojimo periodu tai patogiausia atsiskaitymo priemonė.

Nemokamai litus išsikeisti į eurus visuose komercinių bankų skyriuose bus galima iki šių metų birželio 30 d., kai kurie bankų padaliniai nemokamai litų banknotus į eurus keis iki metų pabaigos. Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotą laiką. Iki 2015 m. kovo 1 d. litus į eurus nemokamai keičia ir Lietuvos paštas bei kai kurios kredito unijos.

Atkreipiame dėmesį, kad norint išsikeisti didesnes negu 15 tūkst. litų sumas, klientų prašome ne vėliau kaip prieš tris dienas apie tai informuoti banką ir užpildyti prašymą dėl pinigų keitimo. Atliekant grynųjų pinigų keitimo operacijas, kai suma yra lygi arba viršija 3000 eurų (arba ekvivalentu kita valiuta), jūsų bus prašoma pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.