Grojančios, šviečiančios ir pačios naujausios mokėjimo kortelės - Šiauliuose

2007-07-11

Šiauliuose atidaryta „Visa“ mokėjimo kortelių paroda - Vilnių, Kauną ir Klaipėdą jau aplankiusi paroda yra unikali ir pirmoji tokia visoje Europoje.

Parodoje eksponuojamos septynių Lietuvos bankų - DnB NORD, „Hansabanko“, „Parex“, Danske, SEB banko, banko „Snoras“ ir Šiaulių banko - išduotos „Visa“ mokėjimo kortelės. Pati naujausia parodoje pristatoma „Visa“ kortelė - Šiaulių banko išleista „Visa Electron“ su draudimu, kuri rinkoje pasirodė tik šiek tiek daugiau nei prieš tris mėnesius. Ši kortelė mūsų šalyje kol kas unikali, nes jos turėtojui suteikiamas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, kuris galioja ne tik užsienyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Šiaulių bankas mokėjimo korteles platina jau aštuntus metus. „Visa“ korteles bankas pradėjo leisti tik prieš porą metų, bet šių kortelių populiarumas jau spėjo pasivyti „MasterCard“ grupės platinamų kortelių skaičių. Šiuo metu „Visa“ mokėjimo kortelės sudaro lygiai pusę visų Šiaulių banko išduodamų kortelių.

Pasak Šiaulių banko Elektroninės bankininkystės direktorės Kristinos Šmidtienės, maždaug 30 proc. Šiaulių banko kortelių išplatinama Šiaulių mieste. Jauniausiam Šiaulių banko „Visa“ mokėjimo kortelės turėtojui - 7-eri metai, vyriausiam - net 101-eri.

Iš viso parodoje eksponuojama daugiau kaip 60 „Visa“ debetinių, kreditinių, pomėgio bei kartu su partneriais išleistų mokėjimo kortelių, kurios išsiskiria savo dizainu, idėja, simbolika, istorine reikšme. Specialiai iš Londono parodai atvežtos mini, bekontaktė, šviečianti, grojanti, medžiaginės faktūros paviršiaus bei kitos išskirtinio dizaino kortelės.

„Visa“ mokėjimo kortelių paroda Šiauliuose, P.Višinskio viešojoje bibliotekoje, veiks iki š.m. liepos 20 dienos, o vėliau keliaus į paskutinę savo ekspozicijos vietą Lietuvoje - Panevėžį.

P.Višinskio bibliotekos darbuotojai džiaugiasi, kad viso regiono
gyventojus galės susipažinti su moderniomis mokėjimo priemonėmis ir jų istorija.