Būsto renovavimo programos lėšomis pirmieji pasinaudojo Panevėžio daugiabučių namų gyventojai

2010-11-04

Šiaulių bankas pasirašė pirmąją sutartį su Panevėžio daugiabučių namų bendrija Marijonų gatvėje dėl beveik 300 tūkst. eurų kredito iš Europos investicinio banko (EIB), panaudojant JESSICA finansinį instrumentą.

„Įgyvendindamas JESSICA programą, Šiaulių bankas tikisi, kad daugiabučių namų gyventojai realiai pasinaudos geromis kreditų gavimo sąlygomis bei palankiomis šių kreditų palūkanomis ir taip prisidės prie bendro Lietuvos ūkio energetinio efektyvumo didinimo. Kreditų lėšos skirtos plačiam gyventojų ratui, kurie nori atnaujinti savo gyvenamuosius būstus, tačiau neturi tam sukaupę pakankamai lėšų“, - sakė Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas Donatas Savickas.

36 butų bendrijos valdybos pirmininkė Birutė Valkiūnienė teigė palankiai vertinanti ne tik atsiradusią galimybę netolimoje ateityje sumažinti būstų šildymo išlaidas bei padidinti bendrijos narių turimo turto vertę, bet ir Šiaulių banko darbuotojų išsamiai suteiktą informaciją bei pagalbą, tvarkant kredito pagal JESSICA programą dokumentus.

Pirmajai paskolą pagal JESSICA programą gavusiai Panevėžio bendrijai priklauso du daugiabučiai namai, statyti 1958 metais. Namai turi daug eksploatacijos problemų, patiria didžiulius energijos nuostolius, todėl pastatai bus renovuojami nedelsiant ir iš pagrindų. Namams reikalinga kompleksinė renovacija: šlaitinių stogų pakeitimas, sienų ir pamatų apšiltinimas, susidėvėjusių inžinerinių konstrukcijų rekonstrukcija. Vykdant būstų renovaciją, pasirinktos naujausios technologijos - bendrija rekonstruoja šildymo sistemą ir planuoja atsijungti nuo centrinių miesto šildymo tinklų, pasistatyti atskirą dujinę katilinę, sumontuoti saulės baterijas karšto vandens šildymui.

Daugiabučių namų modernizavimui pagal JESSICA Šiaulių bankas suteiks kreditų daugiau kaip už 20 mln. litų (6 mln. eurų). Kreditai teikiami laikotarpiui iki 20 metų su fiksuotomis 3 proc. palūkanomis. Norintieji renovuoti daugiabučius namus kviečiami kreiptis į Šiaulių banko padalinius. Teikiant paraiškas, daugiabučio namo atnaujinimo investicijų planas turi būti patvirtintas daugiabučio namo savininkų bendrijos narių ir suderintas su Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA).