Būkite budrūs: 3 taisyklės, kaip apsaugoti konfidencialią informaciją

2017-10-03

Pastaruoju metu suaktyvėjus finansiniams sukčiautojams, raginame atkreipti dėmesį į konfidencialios informacijos apsaugą elektroninėje erdvėje. Nusikaltėliai tampa vis išradingesni, tačiau pasirūpinti saugumu bus paprasta, jei laikysitės elementarių taisyklių.

1. SKAMBUČIAI. Banko atstovai neprašo telefonu pateikti konfidencialios informacijos.
Jei sulaukiate skambučio iš žmogaus, kuris prisistato banko atstovu ar policijos pareigūnu, niekada jiems neatskleiskite, pvz., savo asmens kodo, sąskaitų, el. bankinkystės ar banko kortelės duomenų.

2. EL. LAIŠKAI. Jeigu gaunate įtartiną el. laišką su prašymu atskleisti konfidencialią informaciją, neatidarykite laiške esančių nuorodų, neįveskite ir nesiųskite savo asmens, sąskaitos, el. bankininkystės, kortelės duomenų.
Dažnai sukčiautojai siunčia suklastotus el. laiškus, kurie įprastai būna parašyti netaisyklinga lietuvių kalba, su gramatinėmis klaidomis, o laiške esančios nuorodos nukreipia į suklastotą el. bankinkystės svetainę.

3. INTERNETINĖ BANKININKYSTĖ. Jungiantis prie „SB linijos“, visuomet, prieš vesdami banko Jums suteiktą prisijungimo vardą ir kitus duomenis, įsitikinkite, kad interneto adresas yra https://online.sb.lt/. Jei šio adreso nėra, tikėtina, kad patekote į suklastotą svetainę.

Jei kilo įtarimų, kad patekote į finansinių sukčių pinkles, nebūkite abejingi ir praneškite apie tai bankui el. paštu kc@sb.lt ar tel. 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Būkite budrūs!

Jūsų
Šiaulių bankas