Bekontakčio atsiskaitymo limitas didėja iki 25 eurų

2017-10-12

Nuo spalio 13 d. Šiaulių banko bekontakte mokėjimo kortele, neįvedant PIN kodo, galima atsiskaityti iki 25 eurų.

Naujas limitas galios tik atsiskaitant bekontakte kortele Lietuvoje. Užsienio šalyse jis bus skirtingas - kiekviena valstybė bekontakčių atsiskaitymų limitus nustato pagal savo poreikius.

Bekontaktis atsiskaitymas greitas ir patogus, nes nereikia įvedinėti kortelės PIN kodo arba ieškoti piniginėje grynųjų pinigų. Kokius veiksmus atlikti atsiskaitant bekontakte kortele, visada nurodoma kortelių skaitytuvo ekrane – tereikia sekti instrukcijas.

Bekontakčiai atsiskaitymai saugūs, nes kortelės duomenų negalima nepastebimai nuskaityti, o mokėjimas atliekamas tik tuomet, kai kortelės nuo skaitytuvo yra ne didesniu nei 1–4 cm atstumu. Bekontakte kortele negalima atsikaityti du kartus už tą patį pirkinį.  Be to, atlikus tam tikrą atsiskaitymų skaičių, prašoma suvesti PIN kodą, net jei atliekamas smulkus bekontaktis mokėjimas – taip įsitikinama, kad kortelę naudoja jos savininkas.

Visos šiuo metu Šiaulių banko išduodamos kortelės turi bekontakčio atsiskaitymo funkciją. Nuo šių metų balandžio mėn. bankas yra išdavęs daugiau nei 25,5 tūkst. „Mastercard“ debeto ir kredito bekontakčių kortelių, kurių atsiskaitymų suma jau viršijo 192 tūkst. eurų.

Bekontakčius atsiskaitymus klientams Šiaulių bankas pasiūlė prieš pusmetį. Iki šiol atsiskaitymo limitas buvo 10 eurų.