Atsiskaitymai su Europa tampa lengvesni

2008-01-29

Sausio 28-oji Šiaulių bankui, kaip ir visai  Europos finansų rinkai, reikšminga diena - nuo šiandienos banko klientai eurus į Europos bankus galės pervesti greičiau ir patogiau.

Ši naujovė įdiegta, sukūrus bendrą mokėjimų eurais erdvę (angl. Single Euro Payments Area -SEPA). Šiaulių bankas į SEPA sistemą įsijungė per savo banką korespondentą  Deutsche Bank Vokietijoje. Tokį pasirinkimą sąlygojo tai, kad Šiaulių bankas, būdamas  netiesioginiu EBA STEP2 nariu, ir prisijungęs prie EBA sistemos per tiesioginį STEP2 dalyvį Deutsche Bank,  jau  ketvirtus metus sėkmingai vykdo tarptautinius mokėjimo nurodymus eurais.

Nuo šiol Šiaulių banko klientų siunčiami ir gaunami mokėjimo nurodymai eurais į Europos bankus, įsijungusius į SEPA erdvę, bus automatiškai pateikiami pagal SEPA standartus. Šiaulių bankas į tarptautinę rinką sparčiau ir lengviau integruotis padės tiek privatiems savo klientams, tiek juridiniams asmenims. Ateityje bendros mokėjimų erdvės paslaugos bus tobulinamos ir plečiamos, atsiras galimybė atsiskaityti visoje Europoje tiesioginio debeto būdu.

SEPA įgyvendinti pradėta 2004 m.. Šių metų sausio 28 dieną bendras mokėjimų eurais erdvės projektas įžengė į paskutinįjį, t.y. prisijungimo etapą, kuris įvairiose Europos Sąjungos šalyse užtruks skirtingą laiko tarpą - prognozuojama, kad kai kuriose valstybėse jis gali tęstis net iki 2010 m. pabaigos.

Bendra mokėjimų eurais erdvė (SEPA) - tai erdvė, kurioje privatūs klientai, įmonės ir kiti ekonomikos subjektai, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos, gali siųsti ir gauti tarptautinius mokėjimo nurodymus eurais vienodomis pagrindinėmis sąlygomis ir su papildomomis garantijomis, kurias bankams teikia SEPA sistema. SEPA pinigų pervedimo taisyklės užtikrina, kad lėšos gavėjo sąskaitą pasiektų ne vėliau kaip per tris dienas.

SEPA apima visas ES valstybes nares bei Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ir Šveicariją.

Daugiau informacijos Europos centrinio banko tinklalapyje http://www.ecb.int/press/pr/date/2008/html/pr080128.lt.html