Apdovanota daugiausiai valstybės parama pasinaudojusi įmonė

2007-12-05

„Įmone, daugiausiai pasinaudojusia valstybės ir Europos Sąjungos teikiama finansine parama smulkiajam ir vidutiniam verslui" 2007 metais pripažinta UAB „Firidas“. Šią nominaciją įsteigė Šiaulių bankas, smulkiojo ir vidutinio verslo partneris bei Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos narys.

Originali Šiaulių banko statulėlė ir diplomas leidyklai-spaustuvei „Firidas“ įteikti Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) konkurso „Geriausias smulkiojo ir vidutinio verslo atstovas 2007” nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu. Kitos dienos rytą į „Firido“ būstinę atkeliavo ir didžiulis tortas, skirtas visam kolektyvui.

„Vienas iš svarbiausių verslo sėkmės elementų yra informacija ir sugebėjimas ja pasinaudoti. Kas geba sekti ir pasitelkti informaciją savo reikmėms, visada žengia žingsniu sparčiau,“ - sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotojas Viktoras Budraitis. 

Bendrovė „Firidas“ įvertinimo sulaukė, pasinaudojusi UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) kreditams teikiama garantija, gavusi palūkanų ir garantinio mokesčio subsidijas. Be to, ši įmonė jau anksčiau buvo gavusi kreditą iš Europos Tarybos Vystymosi banko (CEB) Šiaulių bankui suteiktos kreditinės linijos, skirtos moterų verslui ir užimtumui skatinti. Pasak V. Budraičio, smagu, kad tie pinigai buvo racionaliai panaudoti, investuojant juos į inovacinius sprendimus bei taršą mažinančių technologijų įdiegimą.

Penktą kartą rengiamas ir jau tradicinis LVDK konkursas spaustuvei ir leidyklai „Firidas“ šiemet buvo dvigubai sėkmingas, nes bendrovės valdybos pirmininkei Erikai Furman įteikta ir LVDK konkurso nominacija - „Daugiausia versle ir visuomeniniame gyvenime pasiekusi moteris“.

Jau beveik šešiolika metų Šiaulių bankas siekia kurti palankią aplinką smulkiajam ir vidutiniam verslui ir, į didįjį verslą lydėdamas nedideles įmones, visą laiką kartu su jomis pats stabiliai auga.