„Visa“ mokėjimo kortelių parodoje Šiaulių banko kortelė - naujausia

2007-04-20

Lietuvos banko muziejuje atidaryta pirmoji Europoje mokėjimo kortelių „Visa“ paroda, kurioje eksponuojamos Lietuvos bankų, išduotos „Visa“ mokėjimo kortelės.

Šioje parodoje penkias išleistas “Visa” mokėjimo korteles pristato ir Šiaulių bankas. Viena iš banko eksponuojamų kortelių yra pati naujausia “Visa” mokėjimo kortelė Lietuvoje, išduota š.m. kovo 26 d.. Tai „Visa“ kortelė su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Tokį draudimą  „Visa Electron“ kortelės turėtojams siūlo tik Šiaulių bankas. “Šiaulių bankas “Visa” sistemos nariu tapo tik prieš keletą metų, tačiau mokėjimo kortelių skaičius auga ypatingai sparčiais tempais - per paskutinius metus jų padaugėjo daugiau kaip penkiasdešimt procentų“, - parodos atidaryme sakė Šiaulių banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorė Kristina Šmidtienė. 

Iš viso parodoje eksponuojama 60 „Visa“ debetinių, kreditinių, pomėgio bei kartu su partneriais išleistų mokėjimo kortelių, kurios išsiskiria savo dizainu, idėja, simbolika, istorine reikšme. Specialiai iš Londono parodai atvežtos mini, bekontaktė, šviečianti, grojanti, medžiaginės faktūros paviršiaus bei kitos išskirtinio dizaino „Visa“ mokėjimo kortelės.

„Idėja organizuoti šią unikalią parodą Lietuvoje kilo neatsitiktinai. Šiemet sukanka lygiai penkiolika metų, kai mūsų organizacija pradėjo veiklą Lietuvoje. Per šiuos metus šalies bankai, „Visa“ sistemos nariai, savo klientams pasiūlė ne tik debetinių ir kreditinių kortelių, kurios suteikia galimybę atsiskaityti įvairiose situacijose, bet ir asmens gyvenimo būdą atsispindinčių pomėgio kortelių. Šiuo metu šalies bankai intensyviai diegia lustines technologijas, kurios garantuoja beprecedentinį mokėjimo kortelių saugumą“, - sakė „Visa Europe“ vadovas Šiaurės Europos regionui Sven Estwall.

Pasak svečio, palyginti su Vakarų Europos šalimis, Lietuvos mokėjimo kortelių rinka vystosi labai sparčiai. „Šalies finansinis sektorius ne tik spėjo pasivyti Vakarų Europos šalis, bet šiuo metu kai kuriais mokėjimo kortelių rodikliais net jas lenkia. Pavyzdžiui, pagal išlaidų „Visa“ mokėjimo kortelėmis prekybos vietose augimo tempus Lietuva užima antrą vietą Europoje“, - sakė S. Estwall. Lietuvos bankų, „Visa“ sistemos narių, š.m. kovo mėn. pabaigos duomenimis, šalyje iš viso išduota 2,6 mln. „Visa“ kortelių.

Visa“ mokėjimo kortelių paroda Vilniuje, Lietuvos banko muziejuje, veiks porą savaičių. Vėliau ši paroda keliaus po kitus didžiuosius šalies miestus - planuojama, kad Šiauliuose ji bus eksponuojama liepos mėnesį.