„Moody‘s“ Šiaulių bankui suteikė investicinį reitingą

2017-10-24

Kredito reitingų agentūra „Moody‘s“ pagerino Šiaulių banko skolinimosi reitingus nuo Ba1 iki Baa3, taip pakeldama banką į investicinių reitingų lygį. Tai aukščiausias banko turėtas ilgalaikio skolinimosi reitingas.

„Džiaugiamės, kad reitingų agentūra įvertino nuosekliai gerėjančius banko rezultatus, kredito rizikos valdymą bei finansinį stabilumą. Investicinio reitingo suteikimas tik įrodo vis didesnį tarptautinį pasitikėjimą Šiaulių banku ir jo augimo galimybėmis“, - sako Vytautas Sinius, Šiaulių banko administracijos vadovas.

Baa3 reitingas dar vadinamas investiciniu. Aukštesnis reitingas bankui leidžia pasiūlyti palankesnes finansavimo sąlygas savo klientams, taip pat palankiomis sąlygomis skolintis užsienyje. Agentūra taip pat pagerino banko ilgalaikio skolinimosi perspektyvą, pakeisdama ją iš stabilios į teigiamą.

„Moody’s” nurodo, kad aukštesnis reitingas Šiaulių bankui suteiktas dėl pagerėjusios veiklos aplinkos Lietuvoje, stabilių banko pelno rodiklių ir padidėjusios kapitalizacijos.

Trumpalaikio skolinimosi reitingas pakilo nuo NP iki P-3. Agentūra taip pat pagerino kredito rizikos vertinimus pagal sandorio šalis: ilgalaikiam kreditui – nuo Baa3 (cr ) iki Baa2 (cr), trumpalaikiam kreditui – nuo P-3 (cr) iki P-2 (cr).

„Moody‘s“ yra viena įtakingiausių tarptautinių kredito reitingo agentūrų, tirianti bendrovių ir valstybių gebėjimą įvykdyti skolinius įsipareigojimus.