„Finastos“ bankinį verslą planuojama integruoti į Šiaulių banką

2015-03-09

Didžiausias lietuviško kapitalo bankas – Šiaulių bankas – ir „Invalda LT“ 2015 m. kovo 7 d. pasirašė ketinimų protokolą dėl galimo „Finastos“ bankinės veiklos integravimo į Šiaulių banką.

Užbaigus sandorį, Šiaulių bankas perimtų „Finastos“ bankinį verslą, o dabartinė banko „Finasta“ savininkė – viena didžiausių investuojančių ir turtą valdančių bendrovių Lietuvoje „Invalda LT“ – įsigytų naują Šiaulių banko akcijų emisiją, išleistą atsiskaitymui už banko „Finasta“ akcijas. „Invalda LT“ toliau valdys 100 proc. pensijų bei investicinius fondus valdančios bendrovės „Finasta Asset Management“ akcijų.

Šio sandorio kaina bus paskelbta šalims pasirašius įpareigojančią sutartį – tai numatoma padaryti iki š. m. balandžio 15 dienos.

„Finastos“ bankinės veiklos integravimas į Šiaulių banką leis sustiprinti kapitalo rinkų bei investavimo ir taupymo produktų, taip pat privačios bankininkystės sritis, suteiks daugiau naujų galimybių bei kurs papildomą vertę mūsų klientams“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„Mes siekiame koncentruotis į pagrindinę turto valdymo veiklą. Konkuruoti klasikinėje bankininkystėje reikia masto, kurį leidžia pasiekti šis sandoris. Šiaulių bankas yra konkurencingas ir sėkmingai augantis, todėl pasirinkome investuoti į Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko bei vietos investuotojų valdomo banko akcijas, listinguojamas NASDAQ Vilnius biržoje“, – sakė „Invaldos LT“ prezidentas Darius Šulnis.

Banko „Finasta“ valdybos pirmininko Andrejaus Cybos teigimu, apjungtos banko „Finasta“ ir Šiaulių banko kompetencijos bei patirtys sudarys sąlygas abiejų bankų klientams gauti aukščiausios kokybės paslaugas ir dar platesnį produktų pasirinkimą.

Sandoriui užbaigti bus reikalingas Lietuvos banko ir kitų institucijų pritarimas, Šiaulių banko akcininkų sprendimas dėl naujos akcijų emisijos bei kiti su sandorio vykdymu susiję veiksmai.

Prekės ženklas „Finasta“ lieka „Invaldos LT“ grupei. Gerovės valdymo paslaugas, kurias šiuo metu teikia bankas „Finasta“, planuojama teikti per „Invaldai LT“ priklausančią finansų maklerio įmonę.

Abiejų bendrovių – Šiaulių banko ir „Invaldos LT“ – akcijos kotiruojamos NASDAQ Vilnius biržoje.

Šiaulių bankas savo veiklą orientuoja į smulkųjį ir vidutinį verslą bei finansinių paslaugų teikimą privatiems klientams. Šiuo metu visoje Lietuvoje veikia 74 Šiaulių banko skyriai, bankas turi per 350 tūkst. klientų. 2014 m. pabaigoje daugiau kaip 65 proc. Šiaulių banko įstatinio kapitalo priklausė Lietuvos gyventojams ir juridiniams asmenims, tarp Lietuvoje veikiančių bankų Šiaulių bankas ir indėlių, ir paskolų rinkoje užėmė ketvirtąją poziciją.

„Invalda LT“ yra viena didžiausių turtą valdančių ir investuojančių bendrovių Lietuvoje. 2014 m. pabaigoje „Invalda LT“ priklausančios turto valdymo įmonės „MP Pension Funds Baltic“ bei „Finasta Asset Management“ Lietuvoje ir Latvijoje turėjo 161 tūkst. klientų ir valdė 275 mln. eurų pensijų, investicinių fondų bei vertybinių popierių portfelių turto.