„Baltijos vertybinių popierių rinkos apdovanojimuose“ Šiaulių bankas – tarp geriausių biržos tarpininkų

2017-01-27

„Baltijos rinkos apdovanojimuose“, kuriuos kasmet rengia Nasdaq, Šiaulių bankas užėmė antrąją vietą „Metų nario“ apdovanojimuose.

„Metų nario“ apdovanojimai skiriami geriausioms Baltijos vertybinių popierių biržose veikiančioms biržos tarpininkų bendrovėms.

„2016-ieji buvo ypač sėkmingi Šiaulių banko finansų rinkų padaliniui – pasiūlėme atnaujintą vertybinių popierių platformą Baltijos rinkoje, buvome vieni iš aktyviausių biržos tarpininkų.  Šiemet planuojame plėsti paslaugų spektrą ir klientams pasiūlyti atnaujintą prekybos platformą už Baltijos rinkos ribų. Neketiname mažinti ambicijų ir planuojame įsitvirtinti tarp prekybos lyderių Baltijos rinkoje“, - teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Šiaulių bankas vertybinių popierių tarpininkavimo rinkoje pernai buvo pirmi pagal rinkos formuotojo paslaugos veiklą ir įgaliotų emitentų vertybinių popierių apskaitos skaičių. Pagal biržoje sudarytų sandorių skaičių bankas buvo ketvirtas, o pagal apyvartą – penktas tarp visų Nasdaq Baltijos biržų tarpininkų.

Pernai Šiaulių banko akcijos sulaukė didelio investuotojų dėmesio ir buvo vienos likvidžiausių rinkoje. Pagal sandorių apyvartą Šiaulių banko akcijos nusileido tik „Tallink Grupp“ ir „Olympic Entertainment Group“. Pagal akcijos kainos kilimą Šiaulių banko akcijos taip pat buvo tarp lyderių – pernai banko akcijų kursas išaugo 80,8 proc.

Pasak Šiaulių banko Administracijos vadovo V. Siniaus, ateityje bankas ir toliau skirs didelį dėmesį ryšiams su investuotojams, informacijos skaidrumui, taip pat sieks, kad Šiaulių banko akcijos ir toliau būtų tarp populiariausių Baltijos rinkos akcijų.

„Šiaulių bankui labai svarbu būti listinguota bendrove – tai užtikrina, kad esame ir būsime atvira ir skaidri organizacija bei turime klientų, partnerių ir darbuotojų pasitikėjimą. Ne mažiau svarbu, kad investuotojai gali maksimaliai objektyviai įsivertinti akcijos vertę. Galiausiai, buvimas reguliuojamoje rinkoje leidžia mūsų bankui būti matomesniems – tai  didelė vertė mums, ir dar didesnis įpareigojimas bei postūmis siekti aukštų valdymo ir veiklos standartų. O su jais ateina ir vis geresni rezultatai“, - privalumus vardijo V. Sinius.

Projekto „Baltijos rinkos apdovanojimai“ tikslas – skatinti bendroves gerinti ryšius su investuotojais ir siekti aukščiausio informacijos atskleidimo standarto. Nasdaq Baltic įvertindama kiekvieną bendrovę atskirai taip pat jas konsultuoja. Baltijos rinkos apdovanojimų vertinimo komitete dirba akademinės bendruomenės, investuotojų, finansų analitikų, spaudos, Baltijos rinkos biržų atstovai.