Šiaulių bankas ir INVEGA verslui numatė skirti 100 mln. eurų paskolų

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir Šiaulių bankas pasirašė sutartį, pagal kurią Šiaulių bankas smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių finansavimui galės suteikti paskolų už daugiau nei 100 mln. eurų, o INVEGA suteiks 80 proc. garantiją.

Paskolos pagal priemonę „Portfelinės garantijos 3“ Lietuvos įmonėms bus teikiamos ateinančius 4 metus arba kol pasibaigs jai skirtos lėšos. Suteiktas paskolas įmonės galės panaudoti apyvartinio kapitalo poreikiams bei investicijoms į plėtrą.

Šiaulių banko Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys pabrėžė, kad priemonė „Portfelinės garantijos 3“  leis palankesnėmis sąlygomis gauti paskolą, kai įmonėms trūksta užstato arba turimas užstatas yra nepakankamas.

„Bendradarbiaudami su INVEGA, siekiame pagerinti kreditavimo sąlygas smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Paskola su portfeline garantija – ypač patogi ir palankiomis sąlygomis išsiskirianti verslo finansavimo priemonė, kuri kreditoriui leidžia sumažinti verslo kreditavimo riziką, taip stipriai padidindama verslo galimybes gauti finansavimą,“ –pabrėžė M. Rudys.

Remiantis šios priemonės sąlygomis, SVV įmonės galės pretenduoti į maksimalią paskolos sumą, siekiančią nuo 234 tūkst. iki 1,87 mln. eurų. Maksimalios sumos dydis priklausys nuo įmonės veiklos sektoriaus.

Finansavimas investicinės paskolos ir finansinės nuomos (lizingo) atveju gali būti suteikiamas ne ilgiau nei 120 mėnesių, apyvartinių lėšų papildymo paskolų atveju – 60 mėnesių. Jei suteikiamas finansavimas kredito linijos forma, tuomet kreditas gali būti teikiamas ne ilgiau kaip 36 mėnesiams. Paskolos pagal priemonę „Portfelinės garantijos 3“ teikiamos ir verslams užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, žuvininkyste ir akvakultūrų veikla.

Šiaulių bankas – vienas pirmųjų finansinių partnerių Lietuvos rinkoje, teikiantis garantines paskolas nuo 2010 m. Vien 2022 metais Šiaulių bankas išdavė paskolų su garantijomis už bendrą 31,3 mln. eurų sumą, o per metus šiomis paskolomis pasinaudojo 90 Lietuvos įmonių.

Daugiau informacijos apie priemonę „Portfelinės garantijos 3“ galima rasti čia.